Medimagazin logo

105 bin hastaya evde sağlık hizmeti

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 105 bin yatağa bağımlı hastaya evlerinde sağlık hizmeti verildiği bildirildi.
Kaynak: HÜRRİYET
105 bin hastaya evde sağlık hizmeti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Opr. Dr. Orhan Koç, Türkiye’nin 81 ilinde evde sağlık hizmetinin verildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Sadece il merkezlerinde değil hastamız mezrada bile olsa ulaşıyoruz. Hem il sağlık müdürlüklerimizde mobil ekiplerimiz var hem de hastanelerimizde bu konuyla ilgili birimlerimiz var. Aile hekimlerimizden de destek alarak bu hizmeti veriyoruz. Şu an evde sağlık hizmeti alan 105 bin hastamız var. Bu hastalarımızın tüm sağlık hizmetlerini organize ediyoruz. Hastaneye gitmesi gerektiği zaman nakil araçlarımızla evinden alıp hastaneye götürüyoruz, hastanedeki işlemlerini takip ediyoruz, hastaneye yatması gerekirse yatırıyor, eve gelmesi gerekiyorsa yine nakil aracımızla getirip yatağına yatırıyoruz. Hastalarımızın tıbbi sağlık malzemesi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Raporlarını hastaneye gitmesine gerek kalmadan yatağının başında çıkarıyoruz. Evde verebileceğimiz tüm hizmetleri veriyoruz.”
105
bin
hastaya
evde
sağlık
hizmeti
Yorum (2)
deniz sarı
Maşalllah maşalllah, olur olur inşallah inşallah.
0
Cevapla
S.K
Tamamen goz boyama.Eskiden bunlar bakilmiyor muymus?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir