Medimagazin logo

10 yıldır açılmayı bekleyen hastane, sokak hayvanlarına barınak oldu

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde 13 yılda tamamlanan hastane binası 10 yıldır da açılamıyor. İlçede 1989 yılında temeli atılan ve 2001 yılında tamamlanan 50 yataklı devlet hastanesi ve 10 dairelik lojmanı doktor, hemşire ve personel ataması yapılmadığı için açılamadı. Çürümeye terk edilen hastane sokak hayvanların barınağı haline geldi.
10 yıldır açılmayı bekleyen hastane, sokak hayvanlarına barınak oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tarihi evleriyle ünlü Taraklı’da yapılan devlet Hastanesi binası yapımı gibi açılışı da yılan hikayesine döndü. 13 yılda inşaatı tamamlanan hastane, 10 yıldır açılamadı. İlçe halkı ise yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Geyve ilçesindeki hastane de sağlık hizmeti almaya çalışıyor. Hastanede bulanan mutfak malzemeleri, çamaşır makineleri, yataklar, tıbbi cihazlar gibi araç ve gereçlerde zaman içinde kırıldı, ya çürüdü. Tepkiler üzerine sağlam kalan malzemeler başka hastanelere gönderildi. Camları, kapıları kırılan hastanenin en son 300 kilogram ağırlığında olan elektrik tesisatının bakır telleri çalındı. Yer yer sıva ve boya döküntülerinin oluştuğu bina çürümeye terk edildi.
Hastane binasının meslek yüksek okulu yapılması için Sakarya Üniversitesi’ne devredilmesi de gerçekleşmedi.

    SAHİP ÇIKAN ALMADI, ORTADA KALDI
    Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, doktor açığı sebebiyle il merkezlerinde bile sıkıntı çektiklerini, sağlık personeli atanamadığı için Taraklı Devlet Hastanesi’nin hiç açılamadığını söyledi. Bektaş, bu binayı özel bir rehabilitasyon merkezi yapılması için Taraklı Belediyesi’ne devrettiklerini kaydetti.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise devir işleminin yapılmadığını bildirdi. Sağlık İl Müdürlüğü’nün bazı şartları sebebiyle binayı almak istemediklerini ifade eden Özkaraman, son olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildiği duyumunu aldığını vurguladı. Binanın Milli Eğitim Bakanlığı’na devir işleminin sürdüğü ve okul yapılmayı düşünüldüğü öğrenildi.

10
yıldır
açılmayı
bekleyen
hastane
sokak
hayvanlarına
barınak
oldu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir