Medimagazin logo

TEB: Oda yöneticilerimize saldırılar devam ediyor

TEB: Oda yöneticilerimize saldırılar devam ediyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SEBEP HEP AYNI: MUVAZAA

 

Uzun yıllardır mesleğimizi kemiren muvazaa sorunu karşısında mücadele yürüten oda yöneticilerimizin can güvenliğini tehdit eden saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir. Mardin Eczacı Odası Midyat İlçe Temsilcisi Ecz. Abdulkadir Ceylan, daha önce muvazaalı eczane işleten ve eczaneleri kapatılan muvazaalı eczanelerin sahipleri tarafından eczanesinde darp edilmiş ve eczanesi dağıtılmıştır. Söz konusu saldırı, bizleri üzmüş ve bir kez daha derin bir endişe duymamıza neden olmuştur.

 

Muvazaa, meslek dışı kişi veya çevrelerin gizli ve yasa dışı yollara başvurarak alanımızı işgal etme girişimidir. Eczacı halk sağlığını herşeyin üstünde tutarak mesleğini sürdürmeye çalışırken; muvazaa ile eczane sahibi olanlar salt ticari kazanç hırsıyla her türlü yolu mübah gören, eczacılık hizmetlerine rant kapısı olarak bakan kimselerdir. Bizler; 54 Eczacı Odamız, 24.000 eczacımız ve 100.000’e yakın eczane çalışanımız ile yurdun en ücra köşelerine kadar yayılıp toplumumuza en kaliteli sağlık hizmetlerini  sunmak hususunda büyük ve özverili bir çaba gösteriyoruz.

 

Türk Eczacıları Birliği olarak, Mardin Eczacı Odası Midyat Temsilcimiz Abdulkadir Ceylan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor; saldırganların bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmeleri ve cezalarını çekmeleri için konunun yakından takipçisi olacağımızı ve bu tür saldırıların bizleri asla yıldıramayacağını ve mücadelemize aynı kararlılıkla devam edeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz.

 

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ

teb:
oda
yöneticilerimize
saldırılar
devam
ediyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir