Medimagazin logo

Nöbetçi eczaneye bir saldırı da Gaziantep'ten

Gaziantep Eczacılar Odasınca nöbetçi eczaneye yapıldığı ifade edilen saldırı kınandı.
Nöbetçi eczaneye bir saldırı da Gaziantep'ten
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eczacılar Odasından yapılan yazılı açıklamada, Şehitkamil ilçesinde nöbet hizmeti veren bir eczaneye bir grup tarafından gerçekleştirilen saldırıda eczane çalışanlarının darp edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Nöbetçi eczaneler, vatandaşlarımıza mesai dışında acil hizmeti veren kuruluşlardır. Ülkenin en ücra köşelerinde, 24 saat durup dinlenmeden kesintisiz ilaç ve sağlık hizmeti verirler. Ülkede sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin yine artış gösterdiği günler yaşıyoruz. Hiçbir savunma ve korunma mekanizmaları olmadan, ilaç ve sağlık hizmeti simgesi olan, ışığını söndürmeden vatandaşlarımıza hizmet veren eczacılara yapılan bu saldırıyı anlamak mümkün değil. Şiddeti her zaman lanetleyen biz eczacılar, yetkili makamlardan eczacıya ve eczane çalışanlarına yapılan bu saldırıların bir an önce durdurulması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz."

sağlıkta şiddet
nöbetçi eczane
gaziantep
Yorum (2)
aslan
muadil ilaç tartışması ve darp..!
0
Cevapla
eczacı
Muadil ilacı 4 dönem farmakoloji okuyan eczacılardan daha iyi bilen de pek çok maaşallah.Reçetelere etken madde yazılsın,cahil hastalarla eczacılar gereksiz tartışmamış olur.Bu ülkede herkes işini yapsa sorun kalmayacak, herkes her şeyi pek biliyor!Demin 4.eczane olmuş üretilmeyen bir muadili arayan zavallı bir hasta geldi,doktor aynısı olsun demişmiş.Bir başkası lansorda dünya fiyat farkı çıkar, hastanın cebinde yol parası yok, lansoter almak istemiyor ,neymiş aynısı olmalıymış.Muadili zehir gibi anlatanda,hastayı yanlış yönlendirende de az vebal yok.Bir gün bu ülke ilaç da bulamayacak bu gidişle bu kafayla.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir