Medimagazin logo

Katılım payı tasarısı 22 Aralık'a ertelendi

İlaçta katılım payı getirecek yasa tasarısını görüşen milletvekilleri, tasarıyı 22 Aralık'ta Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alınmak üzere anlaştı.
Kaynak: SABAH
Katılım payı tasarısı 22 Aralık'a ertelendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Emekli Sandığı Kanunu'nda değişiklik öngören Yasa Tasarısı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ilaçta katılım payı, emeklilik ikramiyesi ve depremzedeler için aylık gibi önemli konuların yer aldığı tasarıyla ilgili bir sunum yaptı. Çelik, Van depreminde ölenlerin yakınları ve yaralananlara aylık bağlanmasıyla ilgili düzenlemeye Kütahya Simav'ın da eklenmesi için komisyon üyelerinden destek istedi. Çelik'in sunumundan sonra aynı konuyla ilişkili AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in teklifi okundu. CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu ise 45 gündür sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar çalıştıklarını anımsatarak, tasarıyı görüşmeye hazır olmadıklarını söyledi. Diğer milletvekilleri de Aslanoğlu'na destek verince, komisyon üyeleri aralarında anlaştı. Tasarı alt komisyona gönderildi.

katılım payı
ilaç
sağlık haberleri
Yorum (1)
D.K.
Bir emekli hekim maaşının 1.300 lira olduğu bir ülkede nasıl kongrelere gideceksin ? Doğal olarak firmaların katkısı olacak, bu ayıp değilki! Asıl ayıp olan hekimleri bu duruma getirenlerde !
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir