Medimagazin logo

İlaç sıkıntısına eczanematik

Komşularının ateşlenen çocuğuna gece yarısı ilaç bulmak için ailesiyle birlikte sokak sokak dolaşan ilköğretim 7’nci sınıf öğrencisi Mennan Kaya, geliştirdiği “Eczanematik” projesiyle Türk Patent Enstitüsü’nün düzenlediği sergiye katılmaya hak kazandı.
Kaynak: HÜRRİYET ANKARA
İlaç sıkıntısına eczanematik
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

TÜRKİYE Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışması olan Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi’nin üçüncüsü yine Anakara’da açıldı.
 
Üç yıldır sadece Ankara’da düzenlenen sergi, 200 öğrenci ve 83 öğretmen tarafından hazırlanan 200 projeye ev sahipliği yapıyor. 
 
Ankara’dan 6 okul
 
Sergiye, Ankara’dan altı okul katılırken, “Kurgu” dalında yalnızca Güneşevler İlköğretim Okulu’ndan ilköğretim 7’nci sınıf öğrencisi Mennan Kaya’nın “Eczanematik” projesi temsil edildi. 
 
Projeyle ilgili bilgi veren Kaya, çıkış noktasının bir gece yaşadıkları eczane problemi olduğunu anlattı. Seyahate çıkan komşularının çocuklarını kendilerine bıraktığını ve çocuğun gece ateşlendiğini söyleyen Kaya, “Hastaneye taksi ile gitmek zorunda kaldılar ve yanlarında fazla para olmadığı için ilaca para kalmamıştı. 
 
Kredi kartı işe yaramadı
 
Nöbetçi eczane bulduklarında kredi kartı işe yaramadı. Uzun süre bankamatik aradılar” dedi. Eczanematik ile bankamatik ve nöbetçi eczane sıkıntısının ortadan kalkacağını öne süren Kaya, “Reçeteler barkot kısmına okutulduğunda ne kadar ücret ödeneceği görülecek ve ilacınızı eczanematikten alabileceksiniz. Eczanematiğin işsizliğe yol açmaması için ise sadece mesai saatleri dışında çalışmasını öngörüyoruz” dedi.
i̇laç
sıkıntısına
eczanematik
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir