Medimagazin logo

Eczacılardan İstiklal Caddesi’nde renkli yürüyüş

Beyoğlu’nda 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutlamak amacıyla toplanan eczacılar İstiklal Caddesi'nde yürüdü. Renkli görüntülerin oluştuğu yürüyüş sırasında hayalet maskesiyle dolaşan eylemciler ilgi odağı oldu.
Eczacılardan İstiklal Caddesi’nde renkli yürüyüş
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Taksim meydanında toplanan eczacılar 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü renkli bir yürüyüşle kutladı. Pankart açarak slogan atan eylemciler İstiklal Caddesi boyunca yürüdü. Hayalet maskeli eylemciler ilgi odağı oldu.
 
Grup adına basın açıklaması yapan Semih Güngör, “Bugün ülkemizde eczacılık eğitiminin başlangıcının 172. Yıl dönümü 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutluyoruz. Ancak 14 Mayıs bizim için sadece kutlamaların yapıldığı bir gün değil aynı zamanda bin eylem günü. Çünkü özellikle son yıllarda ilaç ve eczacılık alanında yaşanan gelişmeler bugünü halkımızın ilaç hakkına ve mesleğimize sahip çıkma mücadelemizin sembolü olarak kutlamamız gerekiyor. Meslek odalarımız siyaset yapmakla ülke meseleleri hakkında fikrini söylemekle suçlanıyor. Bizim susmamızı isteyenler var. İşte bugün herkes sussa da ’ biz susmayacağız.’ diyoruz." şeklinde konuştu.
 
Basın açıklamasının ardından eczacılar hayalet maskeli şahsı yere yatırdıktan sonra öldürme sahnesini canlandırdı. Grup daha sonra olaysız dağıldı.
eczacılardan
i̇stiklal
caddesi’nde
renkli
yürüyüş
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir