Medimagazin logo

Eczacılar, ‘Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda ter döktü

Yarışma, Eczacılık fakültesi öğrencilerinin eczanede verecekleri hizmetin kalitesini düzenlemek, etkilemek ve onlara nasıl bir hizmet vermesi gerektiğini öğretmek amacıyla her yıl düzenleniyor.
 Eczacılar, ‘Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda ter döktü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Ankara Eczacılar Odası tarafından, hastaların kullanacakları ilaçlar hakkında en iyi bilgilendirilmesi amacıyla Türkiye’de eczacılık eğitimi veren fakültelerdeki öğrenciler arasında düzenlenen ‘Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda, Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Didem Gedik birinci oldu.

Yarışma hakkında bilgi veren Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar, Hasta Bilgilendirme Yarışması’nın, Ankara Eczacılar Odası’nın Türkiye genelindeki Eczacılık Fakülteleri öğrencileri arasında düzenlediği bir yarışma olduğunu belirterek, "Ülkemizde eğitim veren tüm eczacılık fakülteleri bu yarışmaya katılma hakkına sahip. Yarışma, Ankara Eczacılar Odası tarafından her yıl düzenleniyor. Eczacılık fakültesi öğrencilerinin eczanede verecekleri hizmetin kalitesini düzenlemek, etkilemek ve onlara nasıl bir hizmet vermesi gerektiğini öğretmek amacıyla her yıl düzenleniyor. Bu yıl da 11’incisi düzenlendi. Fakültemiz de eğitim vermeye başladığı yıldan itibaren bu yarışmaya katılıyor. Geçen sene de katılmış ve ikincilik derecesini almıştık. Bu yıl ise fakültemiz öğrencisi Didem arkadaşımız bu yarışmaya katılma hakkını kazandı. Fakültemizde yaptığımız ön eleme sonucunda Didem’i bu yarışmaya gönderdik. Kendisi Ankara’daki yarışmada fakültemizi çok iyi temsil etti ve bize çok büyük bir gurur yaşatarak birincilik derecesini elde etti. Bu başarıda emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Yarışmada birinciliği elde eden Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Didem Gedik, bu yılki yarışmaya okulunu temsilen kendisinin gittiğini ve yarışmada okulunu en iyi temsil etmek için gayret gösterdiğini söyledi.


Didem Gedik, "Yarışmanın formatı gereği, gelen hastayı en iyi şekilde bilgilendirip, ilaçların farklılıkları hakkında bilgi verip hastayı en iyi şekilde uğurlamamız gerekiyordu. Ben de bu formatta okulumuzu temsil etmeye çalıştım. Gelen hastanın bilgi seviyesine göre hastalıkları ve ilaçları hakkında bilgi verip, hastanın yaşam kalitesini yükseltecek bilgilerle yardımcı olmaktı yarışmadaki ana konu. Yarışmadaki bu başarımda, okuldaki arkadaşlarımın, geçen sene yarışmada ikinci olan Kübra arkadaşımın ve hocalarımın katkıları oldu. Ayrıca staj yaptığım eczanede yarışmaya hazırlandım" diye konuştu.

Öğrencisini yarışmaya hazırlayan Yrd. Doç. Dr. İpek Boşgelmez ise yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin eczacılık fakültelerinde okuyan öğrencilerin katıldığını ifade ederek, "Yarışmada 12 fakülte arasında son derece iddialı yarışmacılar vardı. Didem onları eleyerek birinci oldu. Sonuç açıklandığında bizim mutluluğumuz, tüm salonla bütünleşti" dedi.Yrd. Doç. Dr. Orhan Püsküllü de, fakültede yapılan ön elemede Didem’in başarılı olduğunu ve Ankara’daki yarışmaya gittiğini, yarışmada fakültelerini en iyi temsil ederek birinciliği alan Didem’i bu başarısından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Yarışmada birinci olan Didem Gedik’in stajını yaptığı eczanenin sahibi ve aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim elemanı Mustafa Mermerkaya ise, Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğrenci olan aynı zamanda da eczanesinde staj yapan Didem’in birinciliği elde etmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Didem’in birinci olması bizleri gururlandırdı. Hastaları en iyi şekilde bilgilendirdiği için birinciliği aldı. Böyle kaliteli eğitim verdiği için Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

eczacılar
‘hasta
bilgilendirme
yarışması’nda
ter
döktü
Yorum (4)
Dr S İsmail Cihan
Bence kalfalarla çırakların hakkıydı ter.Eczanede Eczacı bulunmazki zaten.Onlar;inşaat,ticaret,turizm işlerinde ter dökmeli.
0
Cevapla
bülent ciğerci
emriniz başımız üstüne tohtor bey ,yüce haşmetlim siz ne derseniz o olur.zaten Türkiye de başarı,statü çok para kazanma üzerine.asıl sıkıntı ,bir köşe kapıp maaş ve iş garantisinin bitmesi, bunun yanında itibarın sıfıra doğru gitmesidir.seviyeli hekimlerimize selamlar .
0
Cevapla
cerrah tolga
sayın meslektaşım,bu mesajı hangi nedenle yazdın bilemem ama birisi çıkarda siz reçete yazmayın hemşire yazsın derse o zamanda alınma
0
Cevapla
İşletmeci
Hakkında en çok atıp tutulan iki meslek var burda.1.Aile hekimleri, 2.Eczacılar...Diğer arakadaşlar alınmasın ama eğer kıskanıyorlarsa eczacı ya da aile hekimi olabilirlerdi. Öncü sağlık hizmetleri konusunda devletin sağlık harcamalarını azaltması için bu iki meslek grubunun daha da güçlendirilmesinden yanayım...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir