Medimagazin logo

Eczacılar artık ilaç değişikliklerini takip edemiyor

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun (TİTCK) internet sitesinde daha önce ayrıntılı bir şekilde yayınlanan ilaç fiyat değişikliklerinin artık yayınlanmamasının kaos yarattığını savundu.
Eczacılar artık ilaç değişikliklerini takip edemiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Saydan, yazılı açıklamasında, TİTCK'nin sitesinde daha önce yer alan ilaç fiyatlarındaki değişiklikler, ilaç barkodları, değişiklik tarihleri ve değişikliğin nedenleri ile ilgili listenin artık yayınlanmadığını bildirdi. Bunun İlaç Fiyat Kararnamesine ve ilgili yönetmeliğe aykırı olduğunu ifade eden Saydan, bir an önce bu listelerin eczacıların göreceği şekilde kurum sitesinde tekrar yayınlanması gerektiğini belirtti.

Saydan, açıklamasında, şunları kaydetti:

"Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun internet sitesinde daha önce ayrıntılı bir şekilde yayınlanan ilaç fiyat değişikliklerinin artık yayınlanmaması eczacının bu değişikliği takip edememesine neden olmaktadır. Eczacılar olarak, bu listenin yayınlanmamasının sebebinin ne olduğunu merak ediyoruz. Bir eczacının elindeki ilacın fiyatının değişikliğini görmesinde ne gibi bir sakınca olabilir?''

Bu durumdan eczane yazılım programlarının olumsuz etkilendiğini belirten Saydan, ilacın üzerinde fiyatı olmadığı için de bu durumun meslekte adeta kaos yarattığını savundu.

eczacılar
artık
ilaç
değişikliklerini
takip
edemiyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir