Medimagazin logo

Eczacı Odası: Yersiz, zamansız ve anlamsız bir gezi!

Eczacı Odası: Yersiz, zamansız ve anlamsız bir gezi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir 01.04.2009
Sayı :09-06-9617

Türk Eczacıları Birliği
Merkez Heyeti Başkanlığı’na
ANKARA

TEB Merkez Heyeti’nce 2-7 Mayıs 2009 tarihlerinde “Avrupa’da Eczacılık Uygulamaları İnceleme ve Araştırma” amaçlı; Budapeşte-Viyana-Prag gezisi programlandığı konusunda geçtiğimiz hafta ikinci başkan Ecz.Şevket Kaya tarafından telefonla bilgi verilmiştir.

Devamında ise; 01.04.2009 tarihinde TEB’den gönderilen elektronik posta ile ayrıntılı program içeriği ve istenen belgeler tarafımıza iletilmiştir.

Mayıs ayından itibaren eczanelerin SGK alacaklarının eczanelere getireceği ekonomik sıkıntı, ilaç firmalarının eczaneler aleyhine değiştirdikleri ilaç satış koşulları, İTS’nin eczanelere getireceği ek yükler, mesleğimizi tehdit eden ilaç ve tıbbi cihaz kurumu gibi önemli sorunlar çözüm beklerken ve meslektaşlarımızın sözleşme bedelleri ile tepkileri ortada iken, masrafları örgüt bütçesinden karşılanacak böylesine bir geziye katılmayı doğru bulmuyorum.

Daha önce benzer gezilerde olduğu gibi, örgütümüze önemli maliyet getirecek bu programın; yersiz, zamansız ve anlamsız olduğunu düşünüyor, Merkez Heyeti’nden bu gezi programının ivedilikle iptalini bekliyorum.

Saygılarımla.

Ecz. Tuncay SAYILKAN
İZMİR ECZACI ODASI
BAŞKANI
Dağıtım :
Gereği :T.E.B. Merkez Heyeti Başkanlığı
Bilgi :Tüm Eczacı Odaları
________________________________________

eczacı
odası:
yersiz
zamansız
ve
anlamsız
bir
gezi!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir