Medimagazin logo

Bu fotoğraf dün gece saat 00.45 de bir eczanede çekildi

İstanbul Maltepe’de gecenin bir yarısı kepenk arkasından ilaç satan eczane dikkat çekti. Soygun olaylarına karşı önlem alan bazı eczacılar kendi güvenlik önlemlerini kepenk arkasından ilaç satarak sağlıyor.
Kaynak: HÜRRİYET
Bu fotoğraf dün gece saat 00.45 de bir eczanede çekildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Nöbetçi eczaneler herhangi bir güvenlik önlemi olmadan gecenin geç saatlerine kadar açık kalıyorlar. Kimi eczacılar ise formülü kepenklerin arkasında ilaç satmakta buluyor. Bu fotoğaf dün gece saat 00.45 sularında İstanbul Maltepe’de bir eczanede çekildi.

Neden kepengin arkasından ilaç sattığını sorduğumuz eczacı ise “Başka eczanelerde tatsız bazı olaylar yaşandığı için böyle bir karar aldık. Biz de buna uyuyoruz. Bu yanlış bir şey değil. Biz de içeride hizmet vermek isteriz ama durum bu” diye konuştu.

İlaç almaya gelen vatandaşlar ise duruma isyan etti. Hasta oldukları için bu soğuk havalarda dışarı beklemelerinin yanlış olduğunu ifade eden bir vatandaş, “Hastayız ama dışarıda bekliyoruz. Bu olayın çözülmesi gerekiyor. Gece saatlerinde sokakta beklememiz çok doğru değil” diye konuştu.

Konuyla ilgili olarak Hürriyet’e açıklamada bulunan Türk Eczacılar Birliği yetkilileri, “Biz eczanelere nöbette kepenkleri kapatmaları konusunda bir duyuru yapmadık. Fakat asayiş sorunları yüzünden bunu yapan dükkanlar olduğunu biliyoruz” açıklamasında bulundular.

TÜRKİYE’DE KAÇ ECZANE VAR

Türk Eczacıları Birliği’nin 2014 yılı rakamlarına göre Türkiye genelinde 24 bin 406 eczane bulunuyor. İstanbul’da 5118, Ankara’da 2019 ve İzmir’de 1737 eczane var.

eczane
eczacıya şiddet
istanbul
kepenk arkasından ilaç
Yorum (3)
doktor
ACİLLER de aynı...bizim de demir parmaklıklar arasında bakacağımız günler yakın.
13
Cevapla
aydin sinal
bu haberde bir anormalik yokki,eczaci dogru tedbir almis,Almanyada ben bildim bileli nöbetci eczahaneler kapilari kapali yanda bir pencere zili calarsin ,eczaci gelir oradan receteyi uzatirsin ,sokakta beklersin ilaclarinida oradan alirsin,eczahaneye giremezsin .bagimlisi var,soyguncusu var,eczahane sabahci kahvesi degilki kapisi herkese acik olsun.
12
Cevapla
Murat M.
Yeni bir durum değil ki bu. Benim öğrenciliğim zamanında da eczacılar içeriye kimseyi almazdı. Ayrıca da ayıplanacak veya kısıtlanabilecek bir durum da değil. Eczanenin içine polis ekibini oturtsun devlet eczacılar da herkesi içeri alır eminim.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir