Medimagazin logo

Bitkisel ilaçlara yaptırım geliyor!

Medya organlarında tanıtımı yapılan gıda takviyeleri ve bitkisel ürünlerle ilgili yaptırım uygulanacak
Bitkisel ilaçlara yaptırım geliyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın-Yayın Dairesi Başkanlığının medya kuruluşlarına yönelik uyarısında, sağlık bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca ulusal ve yerel yayın yapan TV ve radyo kanallarında, internet sitelerinde ve yazılı medyada, gıda takviyesi veya bitkisel ürün adı altında üretilip farklı sağlık beyanıyla birçok ürünün tanıtım ve satışının yapıldığının bildirildiği belirtildi.

Bu yönetmelik kapsamında, izinsiz ve sağlığa aykırı sağlık beyanıyla yapılan satışların denetlenmesi, gerektiğinde durdurulması, toplama, toplatma ve imha iş ve işlemlerinin yapılması veya yaptırılması, izin ve sağlık beyanları yönünden bunların reklam ve tanıtımlarının denetlenmesi ve aykırı olanların durdurulması için işlem yapılacağı kaydedilen duyuruda, "Halk sağlığını olumsuz etkileyen bu tür faaliyetleri önlemek amacıyla mevzuat çerçevesinde çeşitli yaptırımlar uygulanacağından herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için basın mensuplarımızın konuya gereken hassasiyeti göstermeleri beklenmektedir" ifadesine yer verildi.

bitkisel
ilaçlara
yaptırım
geliyor!
Yorum (2)
Osman D
Bu haberiniz bana gerçekten umut (!!!???) verdi. Bir rahatladım ki sormayınız. Yahu değerli arkadaşlar siz okuyucu ile alay mı ediyorsunuz? Biliyorsunuzdur. Bir şarlatan var. Adam her gün TV kanallarında saatlerce proğram yapıyor. Medyada ve internette reklamları çarşaf çarşaf. Hatta ülke çapında mağaza zincirlerini bile kurdu. İşi, geçen yıllar boyunca iyiden iyiye geliştirdi. Ürettiği farklı görünümlü birkaç ilaçla (sanırım içeriği aynı) beyin felci ve enfarktüsten tutun da bağsura kadar her şeyi tedavi ettiğini söylüyor. Birçok insanımız gerçek tedavilerini ve ameliyatlarını olmayarak bunların ürünlerini kullandılar. Sonuçta, öldüler ya da sakat kaldılar. Boşa harcadıkları onca para da cabası. Bazen düşünüyorum. Bu işin yüzde birini ben yapmaya kalksam, daha ilk tv proğramı ya da gazete reklamından sora ertesi sabah evimden alınırdım. Belli ki arkadaşların arkası kalın. Kasıla kasıla yıllardan beri işadamı edasıyla geziyorlar ortalıkta. Siz de şimdi tutmuşsunuz yaptırım gelecek diye haber veriyorsunuz. Onu getirecek olan değerli yetkililer bunca yıl uyudular da şimdi mi akıllarına geldi? Bırakınız lütfen. Güldürmeyiniz beni. Hiç bir şey olmaz bu değerli (!!!??) arkadaşlara. (Eminim bu haberi görünce kendileri de bayağı da korkmuşlardır !!!???)
0
Cevapla
ali erdem
bu tip haberlere gülelimmi ağlayalımmı bilemedim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir