Medimagazin logo

Ankara'daki eczanelerde ilaç satışında sıkıntı yaşanmadı

MEDULA Eczane Provizyon Sistemi'nindeki, elektrik kesintisine rağmen eczanelerde ilaç satışında sıkıntı yaşanmadı.
Ankara'daki eczanelerde ilaç satışında sıkıntı yaşanmadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğünün enerji altyapısındaki bakım ve onarım nedeniyle MEDULA Eczane Provizyon Sistemindeki kesinti saat 19.00'da başladı.

     Sistemdeki kesintiye rağmen Ankara'daki eczanelerde ilaç satışı, SGK'nın açıkladığı prosedür çerçevesinde yapılıyor.

     Eczacı Aziz Çamlıca, SGK'dan gelen yazıya göre ilaç satışı yaptıklarını anlatarak, ''Biz hastalara ilaç vermeye devam ediyoruz. Sisteme girmeden ilaçları veriyoruz daha sonra, sistem açılınca hastanın bilgilerini ve verdiğimiz ilacın bilgilerini sisteme gireceğiz'' dedi.

     Hastalara SGK'nın genelgesini gösterip imza aldıklarını kaydeden Çamlıca, ''Sadece sistemin açık olmasından farklı olarak ilaçların kupürleri kesiyoruz. Hastaların mağduriyeti yok, ilaç alamadan giden hastamız olmadı'' diye konuştu.

     Sistemdeki kesintinin emeklilerden çok çalışanları ilgilendirdiğini ifade eden eczacı Halit Erdoğan da ''Emeklilerden tahmini olarak katılım ücreti alıyoruz, ancak çalışanlarda sıkıntı olabilir. Hastanın bilgilerini not ediyoruz sistem pazartesi günü açıldığında bu bilgileri gireceğiz. Satışlarda bir sıkıntı yaşanmıyor'' şeklinde konuştu.

     MEDULA Sistemindeki kesintiden haberi olmadan eczaneye geldiğini kaydeden Ayhan Solmaz, acil serviste bekleyen hastası için ilaç alabildiğine mutlu olduğunu söyledi.
     SGK Başkanlığı, Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğünün enerji altyapısında bakım ve onarım çalışmalarının en fazla 25 saat süreceğini duyurmuştu.
 

ankara'daki
eczanelerde
ilaç
satışında
sıkıntı
yaşanmadı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir