Medimagazin logo

Muayene sırasında tartıştığı diş hekimini darbetti

Samsun'da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne gelen U.İ., muayane sırasında tartıştığı diş hekimi Özlem Daracı Taşçı'yı darbedip, kaçtı. Taşçı, tedaviye alınırken, şüpheli de polis ekiplerince yakalandı.
Kaynak: DHA - Mustafa İNAN
Muayene sırasında tartıştığı diş hekimini darbetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, saat 13.30 sıralarında Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi polikliniğinde meydana geldi.

Diş hekimi Dr. Özlem Daracı Taşçı ile hasta U.İ. arasında muayene sırasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında U.İ., Taşçı'yı darbederek hastaneden ayrıldı. Taşçı ise Gazi Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

 Dr. Taşçı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, 'beyaz kod' verilmesi üzerine çalışma başlatan İlkadım Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Soruşturma Bürosu ekipleri, zanlıyı Zeytinlik Mahallesi'nde yakaladı. Gözaltına alınan şüpheli sorgusu için polis merkezine götürüldü.

'Cezalar caydırıcı olmalı'

Samsun Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Alper Dilek de saldırıyı kınayarak, "Sağlıkta şiddet her gün daha da artıyor. Bir türlü bunun önüne geçemiyoruz. Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde görev yapan bir diş hekimi arkadaşımız ve yanında bulunan yardımcı personel bir hasta tarafından darp edildi. Dün yanına ziyarete gittim ve durumu ciddi. Hem psikolojik anlamda da travma yaşıyor. Sağ kolunda da aksaklıklar var. İnşallah iyileşerek ve aramıza tekrar geri dönecektir. Toplum olarak geldiğimiz durum gerçekten çok sıkıntılı. Niye bunları yaşıyoruz? Özellikle kamuda çalışan arkadaşlarımız büyük fedakarlıklar göstermesine rağmen gece gündüz demeden çocuklarını dahi göremeden çalışmalarına rağmen toplum tarafından şiddete maruz kalmaları gerçekten çok üzücü. Ama bu performans sistemi, personel ve ekipman yetersizliği, hastanelerdeki aşırı derecede talebin gelmesi ve yoğunluk, hastaların aşırı derecede beklentileri ve istekleri, insanların psikolojik sorunları, insanların silaha çok rahat ulaşmaları maalesef hastalar ile hekimleri birbirine düşman etti" diye konuştu. 

İnsanlarda tahammülsüzlük olduğunu söyleyen Dilek, "Cezalar maalesef caydırıcı olmadığı için bir türlü bunun önüne geçilemiyor. Önüne geçilebilmesi için cezaların caydırıcı olması lazım. Dünkü olayla ilgili net olmamakla beraber bu hastanın daha önce de sağlıkla ilgili bir dosyasının olduğunu öğrendik. Bu ikinci vaka. Gerçekten caydırıcı cezalar olsaydı belki de bu kişi ikinci şiddeti uygulamayacaktı. Sağlık Bakanlığı ile cezaların artması konusunda taleplerimizi sonuna kadar ileteceğiz. Samsun Diş Hekimleri olarak bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

samsun
diş hekimi
dr. özlem daracı taşçı
gazi devlet hastanesi
Yorum (1)
Dr
Yazıklar olsun ,diyeceğim onu bile hak etmiyorsunuz,bir şey yazacağım, oda burada yazılmaz...
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir