Medimagazin logo

Dişhekimleriinden hizmet alımı için TDB'ye dilekçe

Dişhekimleriinden hizmet alımı için TDB'ye dilekçe
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Değerli meslektaşlarım;

Bilindiği üzere; TDB’nin Safranbolu Başkanlar Konseyinde aldığı 2005 yılındaki kararından bu yana SGK’nun başta muayenehaneler olmak üzere özelden ADS hizmeti alma çalışmaları karşılıklı uzlaşma olmamasından dolayı rafa kaldırılmıştır.

O zamandan bugüne kadar gelen süre içinde; açılan ADSM’ler yüzünden, özellikle Anadolu’daki Serbest Dişhekimi arkadaşlarımız muayenehanelerini kapatmak zorunda kalmışlar, diğer kısmı da çok zor şartlarda muayenehanelerini açık tutmaya gayret etmektedirler. Yeni mezun olan meslektaşlarımızın muayenehane açabilmeleri ise; hemen hemen imkansız hale gelmiştir.

Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın içinde bulunduğu bu olumsuz şartların bir an önce düzeltilmesi için farklı bir proje üzerinde hükümet ile anlaşma yapılması gerekmektedir.
TDB’nin bu amaçla bir an önce hükümete yeni bir teklif yaparak görüşmelere başlaması şarttır.

Bunun sağlanması için; TDB’ye; biz Serbest Dişhekimlerinin bu isteğini belirten bir dilekçe yazmaya karar verdik.

Katılmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linklerden birinden dilekçe örneğini indirip yazıcıda bastırdıktan sonra imzalayarak adresime postalamaları gerekmektedir. Topladığımız dilekçeler, makul bir süre beklendikten sonra bir grup meslektaşımızla beraber TDB’ye verilecektir.

Yukarıda bahsedilen dilekçe ile beraber on-line olarak da aynı dilekçemizi imzalayarak bizlere destek verebilirsiniz.
http://www.serbestdishekimleri.org/


İlgilenen tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Dişhekimi Esin ÇAKIR

dişhekimleriinden
hizmet
alımı
için
tdb'ye
dilekçe
Yorum (3)
selçuk kılıc
böyle bir düşüncede bir depocu olarak sizi taktirle karşılıyorum. adsm lerin sadece diş hekimlerine değil aynı zamanda hasta- laboratuvar- diş depolarını da çok büyük oranda etkilemiş bulunmaktadır. ve sağlanan istihdam çalışan sayısı göz ardı edilerek ten tek taraflı bir karara vardıkları kanısındayım. www.misvakdental.com/forum
0
Cevapla
H.Demiroğlu
Meslektaşımı bu girişiminden dolayı kutluyorum.TDB yönetim kurulu özelikle s.çalışan dişhekimlerini temsilde yeterli çaba göstermedikleri aşikardır.Çünkü felsefi ve yaşam tarzımızla onların arasında uçurumlar vardır.Böylesi girişmlerle TDB yönetimi haklarımızı savunmada harekete geçeceklerini ümit ediyorum.
0
Cevapla
yasemin yıldız
ben tdb nin mesleki olarak hiç birşey yaptığına şahit olmadım ,ne kamu ne de özelde çalışan hekimi için olumlu bişey yapmamıştır.hizmet alımı konusu zaten yılan hikayesine döndü.Ama dişhekimliğinde uzmanlığa şiddetle karşı nedense.Bakanlıkta uzman hekim katsayısı 2.5 iken uzman diş hekimi katsayısı 1.3 yani diş hekimleri hem kamu hem özelde hep haksızlıklara uğruyor peki tdb ne yapıyor...inşallah olur diyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir