Medimagazin logo

Diş hekiminden duygulandıran davranış

İzmir'in Bornova İlçesi'nde muayenehanesi bulunan diş hekimi Deniz Çağında, yaklaşık 10 aydır şehit eş ve çocuklarının diş tedavilerini ücretsiz yapıyor.
Kaynak: SABAH
Diş hekiminden duygulandıran davranış
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çağında, "Şehit yakınları çok özel ve onurlu insanlar. Onlar için ne yapsak azdır. Yaptığım özel bir şey değil, sadece elimden geldiğince şehitlerimizin ailelerinin yanında olmak istiyorum. Askerliğimi yaptım, vergilerimi düzenli olarak ödüyorum ancak bugünlere gelmemi sağlayan ülkem ve Cumhuriyeti'me olan borcumu ödediğimi düşünmüyorum" dedi.

Amasya'da dünyaya gelen Deniz Çağında, öğretmen babası ve hemşire olan annesinin görevi nedeniyle ilkokul 4'üncü sınıftan sonra eğitimine İzmir'de devam etti. Atatürk Lisesi'nden mezun olan Çağında, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni bitirdikten sonra diş hekimi olarak İzmir'de çalışmaya başladı. Yaklaşık 22 yıldır diş hekimliği yapan 44 yaşındaki Çağında, Bornova İlçesi Mustafa Kemal Caddesi'ndeki muayenehanesinde hastalarını kabul ediyor. Evli ve bir çocuk babası olan Çağında, şehit eşi ve yakınları için de anlamlı bir davranışa imza attı. Yaklaşık 10 ay önce muayenehanesinin dış bölümüne "Şehit eş ve çocuklarına diş tedavisi ücretsizdir" yazılı pankart asan Çağında, muayenehanesine gelen şehit yakınlarının diş tedavilerini ücretsiz yapmaya başladı.

HEM DUYGU YÜKLÜ HEM DE TEHDİT TELEFONLARI

Şehit yakınlarının çok özel ve onurlu insanlar olduğunu belirten Deniz Çağında, Türkiye'nin birçok yerinden duygu yüklü telefonlar aldığını anlattı. Çağında, "İlk dönemlerde zaman zaman tehdit telefonları da aldım, pankartı indirmem için. Ama gereken cevabı verdim, sonrasında kimseden şikayetçi olmadım. Bir süre sonra da tehdit telefonları gelmedi. Her şeye rağmen o pankart orada duracak. Şehit yakınları çok özel ve onurlu insanlar. Onlar için ne yapsak azdır, bu ülkenin bir evladı olarak haklarını ödeyemeyiz. Yaptığım özel bir şey değil, sadece elimden geldiğince şehitlerimizin ailelerinin yanında olmak istiyorum Askerliğimi yaptım, vergilerimi düzenli olarak ödüyorum, ancak bugünlere gelmemi sağlayan ülkem ve Cumhuriyetime olan vatan borcumu ödediğimi düşünmüyorum. Bazı kişiler pankartın fotoğrafını çekip sosyal medyadaki hesaplarından paylaşmış. Türkiye'nin birçok yerinden öyle güzel ve duygu yüklü telefonlar aldım ki anlatamam" diye konuştu.

izmir
diş hekimi
deniz çağında
sehit yakinlari
dis tedavisi ucretsiz
Yorum (2)
NALAN ERGİN
Tebrik ediyorum, diğer doktorlara özellikle de paragöz olanlara örnek teşkil eder diye umuyorum.
0
Cevapla
Nalan Hanım Haklı
Nalan Hanım, öncelikle ben de doktorumuzu tebrik ederim, keşke tüm doktorlarımız böyle olsa ama hiç kimseye "size yaptıkları bir işin karşılığını istiyor" diye paragöz diyemezsiniz, sonuçta bir iş yapıyorlar ve emeğinin karşılığını istiyorlar sizden. Bu arada inşallah umarım size de örnek olmuş ve 10 aylık memuriyet maaşınızı Emekli ve görevdeki TSK personeli, aileleri, gaziler ve şehit ailelerine bağışlamışsınızdır.(Ben dükkanımda varsa önceden kalma borçları "vatan için canlarını ortaya koyarak" bu borçlarını ödediklerini düşündüğüm için tüm TSK personeli, aileleri, gaziler ve şehit ailelerinin borçlarını siliyorum)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir