Medimagazin logo

Dentistanbul’dan Kıbrıs’a diş hekimliği fakültesi

Türkiye’nin ilk diş hastanesi Dentistanbul ve Kıbrıs’ın ilk üniversitesi Girne Amerikan Üniversitesi, diş alanında eğitim ve hizmet sunmayı öngören işbirliği protokolü imzaladı.
Dentistanbul’dan Kıbrıs’a diş hekimliği fakültesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'nin ilk diş hastanesi Dentistanbul ve Kıbrıs'ın ilk üniversitesi Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), başta Girne ve Lefkoşa olmak üzere, KKTC ve Türkiye'de diş hekimliği fakültesi ve ağız diş sağlığı merkezleri açmayı öngören işbirliği protokolü imzaladı.

Kendi alanlarında öncü sağlık kuruluşlarının yaptığı çalışmalar sonunda iki kurum arasında işbirliği kararı alındı. İşbirliği protokolü, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Dentistanbul Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel, GAÜ CEO'su Asım Vehbi, GAÜ Sağlık Yatırımları Proje Koordinatörü Günhan Nalbantoğlu ve Dentistanbul Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Dr. Feza Şen'in katılımıyla imzalandı.
Protokol kapsamında ilk aşamada GAÜ ve Dentistanbul'un ortak yatırımlarıyla başkent Lefkoşa ve tatil cenneti Girne'de iki ayrı diş hastanesi açılacak. Diş hastanelerinin açılmasının ardından Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde diş hekimliği fakültesi kurulacak.

Her gün büyüyen sağlık turizmi pazarında Türkiye ve KKTC adına olumlu sonuçlar doğuracak olan işbirliği çerçevesinde, ilerleyen dönemde Türkiye'de de bir diş hekimliği fakültesi açılacak.

dentistanbul’dan
kıbrıs’a
diş
hekimliği
fakültesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir