Medimagazin logo

Bahçeşehir Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Diş Hekimliği Fakültesi, öğrencilerin klinik uygulama eğitimini gerçekleştirebileceği Ağız ve Diş Hastanesi’ni Beşiktaş’ta hizmete sokuyor
Kaynak: DHA
Bahçeşehir Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Üniversitenin yaptığı yazılı açıklamada Beşiktaş ilçesi Balmumcu semtinde faaliyete geçecek olan hastane ile ilgili aşağıdaki bilgilere yer verildi: 

“Beşiktaş ilçesi Balmumcu semtinde günde yaklaşık 1.500 hastanın tedavi hizmeti alabileceği diş hastanesi, BAU Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin teorik eğitimlerinin yanı sıra uygulama eğitimlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyacak. BAU Ağız ve Diş Hastanesi’nde bünyesinde, 15 bin metrekare kapalı alanda, 183 diş ünitesi, 2 genel anestezi ameliyathanesi, 1 sedasyon ünitesi, multidisipliner diş hekimliği klinikleri, Sürekli Diş Hekimliği Eğitim Merkezi, yüksek teknoloji ile donatılmış eğitim laboratuvarları ve protez üretim merkezi barındırıyor.”

 

‘’Diş hekimliği; tıp, mühendislik, sanat ve bilimin mükemmel bir karışımıdır” 

Geleceğin nitelikli diş hekimlerini yetiştirme anlayışına uygun olarak eğitim verecekleri yeni yerleşkelerine kavuşacakları için mutlu olduklarını söyleyen BAU Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Basa, “Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine, ağız sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul eden ‘’bütüncül hasta tedavisi yaklaşımı’’ ile güncel teknolojik gelişmeler neticesinde ortaya çıkan ‘’Dijital Diş Hekimliği’’ uygulamalarını da içine alarak oluşturduğu genişletilmiş bir eğitim müfredatı sunmaktadır. Bu yaklaşımın en önemli tamamlayıcısı teorik bilginin yanı sıra uygulama eğitimlerinin de verimli gerçekleşmesidir. BAU Ağız ve Diş Hastanesi, öğrencilerine bu imkânı sağlayacaktır” dedi. 

Burada aldıkları eğitim ile öğrencilerin hekim olmanın yanı sıra yaratıcı da olacaklarını söyleyen Prof. Dr. Selçuk Basa: 

“Hastalarından olumlu geri bildirim, memnuniyet ve takdir almak için çok çalışacaklar. Bu çaba onları birer sanatçı yapacak. Sanatlarını yaratmak için bilgisayarları, ölçüm cihazlarını kullanarak çalışmalarını tasarlayacak ve bazı karmaşık aletleri, teknikleri, mekanik ve elektrikli ekipmanları kullanacaklar bu da onları birer mühendis yapacak. Son olarak, başkalarının daha sağlıklı olmasına, yüzlerinde güzel gülümsemelere sahip olmasına ve özgüvenlerinin artırmasına yardımcı olacaklar ve bu da onları işlerini iyi bilen ve çok seven hekimler yapacak” dedi.  

 

bau
agiz ve dis hastanesi
dis hekimligi fakultesi
Yorum (2)
Aslı ay
diş protez mezunuyum
Cevapla
Aslı ay
diş protez mezunuyum 20 gün staj yaptım öğrenmeye açık biriyim arnavutköy de oturuyorum
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir