Medimagazin logo

Ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan özel sağlık kuruluşlarına denetim

Ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan özel sağlık kuruluşlarına denetim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ağız ve Diş Sağlığı Birimi tarafından Nevşehir İl genelinde faaliyet gösteren Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Özel Diş Hekimlerinin muayenehaneleri ve Özel Diş Protez Laboratuarlarının denetimlerine başlanıldı.

Denetimlere Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. A.Erkam Aydın, Sağlık Hizmetleri Şubesi Ağız ve Diş Sağlığı Birimi personellerinden Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türktüzün ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile ve Toplum Sağlığı Birim sorumlusu Dt. Levent Soysaldı katıldı. Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. A.Erkam Aydın, denetimlere il merkezinden başlanıldığını belirterek, Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik ile Özel Diş Protez Laboratuarları Yönetmeliği kapsamında Denetleme Formuna göre yapıldığını söyledi.

Denetim kapsamında, Nevşehir il genelinde bulunan, il merkezinde 1 adet Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 9 adet Özel Diş Hekimliği muayenehanesi, 2 Adet Özel Diş Protez Laboratuvarı ile İlçelerimizde bulunan 11 adet özel diş hekimliği muayenehanesi denetlenecek.

nevşehir i̇l sağlık müdürlüğü
denetim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir