Medimagazin logo

Hastane müdürü, hakime hakaret iddiasıyla tutuklandı

Bayburt Adliyesi’nde görevli hakim Ahmet Kırtepe, kendisine hakaret eden hastanenin gişe memuru ve müdürünü tutuklattı.
Hastane müdürü, hakime hakaret iddiasıyla tutuklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Bayburt Adliyesi’nde görevli hakim Ahmet Kırtepe, kendisine hakaret eden hastanenin gişe memuru ve müdürünü tutuklattı.

Hakim karşısına çıkarılan görevliler, avukatlarının tutuksuz yargılanmaları talebine rağmen tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bayburt Devlet Hastanesi’nin müdürü ve gişe memurunu cezaevine gönderen olay, Asliye Hukuk Hakimi Ahmet Kırtepe’nin göz muayenesi için hastaneye gelmesiyle yaşandı. Görgü tanıklarının ifadesine göre 30 Aralık 2005’te meydana gelen olaylar şöyle gelişti: Asliye Hukuk Hakimi Ahmet Kırtepe, göz muayenesi için Bayburt Devlet Hastanesi’ne gelir. Gişeden muayene fişi almak isteyen Kırtepe, görevli memur Murat Ağırman’dan ‘göz muayenesinin günlük 50 kontenjanı olduğunu ve muayene kontenjanının dolduğu’ cevabını alır. Ağırman, hakimin ısrarı üzerine, ‘Göz doktoru ile görüşün, kabul ederlerse yazalım.’ diyerek hakimi doktora yönlendirir. Hakim ise doktorla görüşmeyeceğini söyler. Ağırman da doktorla görüşmeden kendisine sevk vermeyeceğini söyler. Kırtepe de hakim olduğunu ve kendisine muayene formu vermek zorunda olduğunu ifade eder. Memur Ağırman, formu verirken, ‘Hakimsen kendine hakimsin.’ diye konuşur. Bunun üzerine polisi çağıran hakim davacı olduğunu ve hakaretten dolayı tutanak tutulmasını talep eder. Olaya müdahale etmek isteyen Hastane Müdürü Hüseyin Kaymak’a tepki göstererek, müdürden de şikayetçi olur. Hakimin şikayetiyle gişe memuru ile müdür çıkarıldıkları mahkemece tutuklanır. Bayburt Vali Yardımcısı Süleyman Yıldırım, olayla ilgili idari soruşturma başlatacaklarını bildirirken, Bayburt Sağlık Müdürü Karabey Karaoğlu, bakanlığın protokolü gereği hakim ve savcıların muayene önceliği olduğunu açıkladı.

Zaman
hastane
müdürü
hakime
hakaret
iddiasıyla
tutuklandı
Yorum (4)
kevser sert
Sayın hocamız günümüzün konjonktürel yapısından korkmadan gerçekleri tüm berraklığıyla açıklayan nadir akademisyenlerden biri.Yıllardır bilinçli bir şekilde uygulanan politikalar neticesi kamu olarak bilinen devlet ve üniversite hasteneleri muallesef büyük bir çöküşe doğru hızla koşturulmaktadır.Hocamızında bahsettiği gibi halk özel hasteneler tarafından muhtelif farklar adı altında adeta soyularak,kendi personeline kaynak yaratmış ve bunun sonucu olarak özelde çalışan hekimler,kamuda çalışan bir profesörden bile birkaç kat maaş alacak duruma gelmiştir.Umarım birilerinin artık bu duruma dur deme vakti gelmiştir.
0
Cevapla
Meral Çetin
Sayın Haldun Hocam Transplantasyonu özelde yapılmasının bir nedeni devlet yada Üniversite hastanelerinDE bu işi yapanların yüksek fiyatla özel SEKTÖRE transferidir.İkincisi ise çok uluslu şirketlerin ağzını şapırdatarak el attığı özel hastanelerin ve arkasındaki malum kişilerdir.Bakıyorsunuz Bıçakçıların hisselerini yabancılar almış.Akdeniz Üniversitesi transplantasyon ekibini medical park aldı benim bildiğim.Üniversite bu anlamda göçtü.Bir transplantasyon 80 binTL.İştah kabartıcı değil mi?
0
Cevapla
Hasan Ekim
Üniversite hastanelerinde bypass ve organ nakli yapmak hocamızın söylediği gibi azaldı. Özel merkezler her türlü ekipmanı ve personeli istenildiği an sağlıyorlar. Resmi kurumlarda ise bu çok zor oluyor. Ama herşeye rağmen üniversitlerde de fedakarca hizmete devam eden hocalarımız var.YÖK'ün süresi gelen öğretim üyelerine kadro vermesi de önemli. Özel hastanelerin bağlı olduğu üniversitelere kolayca profesör atanırken devlet üniversitelerinde zor oluyor. YÖK başkanımızın doğudaki doçentlerin 3 yılda profesör kadrosuna atanmasını istemesine rağmen doğu üniversitelerinde boş kadro olduğu halde doçentlikte 6. ve 7. yılını dolduranların ve şartları sağlayanların olmasına rağmen profesör kadrosu açılmasına onay verilmemesi üzücü olmakta.
0
Cevapla
Bülent Duran
Tebrikler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir