Medimagazin logo

Türkiye’nin ilk At Hekimliği Çalıştayı Samsun’da yapılıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi ile Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle “At Hekimliği Çalıştayı” düzenlendi. Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip çalıştaya yerli ve yabancı bilim adamları da katıldı.
Türkiye’nin ilk At Hekimliği Çalıştayı Samsun’da yapılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde başlayan At Hekimliği Çalıştayı Düzenleme Komisyonu Başkanı Yard. Doç. Dr. Handan Hilal Yavuz, at hekimliğinin diğer hayvan hekimliklerine göre daha farklı olduğunu söyledi. Bu nedenle ilk kez böyle bir çalıştay düzenlediklerini belirten Yard. Doç. Yavuz, faydalı olması temennisini dile getirdi.

Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Güzel’in de katıldığı çalıştaya konuşmacı olarak katılan Szent Istvan Üniversitesi Veteriner Bilimleri Fakültesi Büyük Hayvan Kliniği Şefi Dr. Akos Tibor Hevesi, “Atlarda Solunum Yolunun Endoskopik Muayenesi ve Anormalitelerin Değerlendirilmesi” başlıklı bir sunum yaptı. Hevesi, atların solunum yollarının nasıl çalıştığından, solunum yolu hastalıklarının nasıl oluşabileceği hakkında bilgi verdi. Uygulama kısmı, Macaristan’dan gelen Dr. Veres Sandor’la birlikte At Rehabilitasyon ve Sağlık Merkezi’nde yapılacak olan çalıştay, 5 Haziran günü sona erecek.
 

türkiye’nin
ilk
at
hekimliği
çalıştayı
samsun’da
yapılıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir