Medimagazin logo

Takeda ve Cenovapharma’dan antidiabetik anlaştma!

Takeda İlaçları Türkiye ve Cenovapharma ortak tanıtım anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Bu anlaşma kapsamında Takeda ve Cenovapharma, Takeda’nın Actos® (Pioglitazone HCI) isimli ilacının Türkiye’de ortak tanıtımını yapacak.
Takeda ve Cenovapharma’dan antidiabetik anlaştma!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Gerçekleştirilen ortak tanıtım anlaşması ile Takeda İlaçları’nın mevcut olan satış gücü, tıbbi mümessil sayısı açısından artacak ve Cenovapharma’nın faaliyet göstermekte olduğu bölgelerde de tanıtım yapılabilmesi imkanıyla daha fazla sayıda hasta, ürüne ulaşabilecek.

 

 “Takeda’nın, klinik araştırma sonuçlarına dayanan güçlü kanıtlar ile desteklenmiş olan lider ürünü ile Cenovapharma’nın gücü ve geniş bir coğrafi alanda tanıtım yapabilen yapısının bir araya getirilmesi sonucunda, başarılı bir ortaklık yaratıldı.”

 

Tip 2 diyabet tedavisinde kullanılan Actos, Mayıs 2010’dan bu yana Takeda İlaçları tarafından Türkiye’de pazarlanıyor.

 

Takeda İlaçları Genel Müdürü Ayşe Uysal Torun “Takeda, Türkiye’deki varlığını genişletmek için önemli bir fırsat yakaladı, Actos’un daha geniş hekim kitlelerine ve dolayısıyla da hastalara ulaşması için Cenovapharma ile olan ortaklığımızdan çok memnunuz” dedi. “Biz, güçlü satış ve pazarlama ekibimizle, daha fazla sayıda sağlık çalışanının ve dolayısıyla hastanın ürünlerimize erişimini sağlayarak, Türkiye'de insan sağlığına katkıda bulunmak konusunda kararlıyız. Amacımız kararlı olduğumuz bu hedefi gerçekleştirmede bize destek olabilecek yetkinlikteki yeni takım arkadaşları ile büyümeye devam etmektir.”

 

Cenovapharma CEO’su Faik Somer “Takeda’nın, klinik araştırma sonuçlarına dayanan güçlü kanıtlar ile desteklenmiş olan lider ürünü ile Cenovapharma’nın gücü ve geniş bir coğrafi alanda tanıtım yapabilen yapısının bir araya getirilmesi sonucunda   başarılı bir ortaklık yaratılmıştır” dedi. “TURDEP araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de 2025 yılında 15 milyon üzerinde diyabet hastası olması bekleniyor. Takeda ile ortaklığımız sonucunda bu kişilere, daha sağlıklı bir yaşam sürdürme fırsatını sunabildiğimiz için mutluyuz”.

 

Gerçekleştirilen ortak tanıtım anlaşması kapsamında Cenovapharma, Actos’un pazarlama ve tanıtım çalışmalarına Ekim 2010’da başladı.

takeda
cenovapharma
actos
pioglitazone
diabet ilacı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300