Medimagazin logo

Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplandı

Türkiye'deki diş hekimliği fakültelerinin dekanları, Kayseri'de düzenlenen "Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı"nda bir araya geldi.
 Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAYSERİ-Kentteki bir otelde gerçekleştirilen toplantıya katılan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, yaşanan en büyük sıkıntının, tıp fakültesindeki hastanelerle diş hekimliği fakültesi arasında cerrahi işlemin kim tarafından yapılacağı konusu olduğunu söyledi.

Buna benzer çok sayıda problem olduğuna inandığını ifade eden Keleştemur,  "Bu problemlerin bazen çözümü olmayabiliyor veya zor olabiliyor. Bu problemlerin mutlaka iyi tespit edilip çözüm önerileriyle üst makamlara bildirilmesi gerekiyor. Siz bunları bildirmediğiniz takdirde birtakım şeyler belki de konuyla çok yakından ilgili olmayan birisi tarafından başka şekilde çözüme ulaştırılabiliyor. O bakımdan bu tür toplantıları çok fazla önemsemek gerekiyor" diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi Başkanı Prof. Dr. İsmet Duran ise 2010 yılında kurulan konseyin 2013'te 8'inci toplantısını yaptığını söyledi.

Fakülte dekanlarıyla, diş hekimliği fakültelerinin ve diş hekimlerinin sorunlarını tartışarak çözüm önerisi bulmaya çalışacaklarını belirten Duran, şunları kaydetti:

"Diş hekimliği fakülteleri olarak elbette bizim sorunlarımız olacak. Bu sorunların çözüm noktaları, bu tür toplantılarda gelişiyor. Dolayısıyla bu toplantılar önümüzdeki günlerde daha fazla önem arz edecek ve bu dekanların sorumlulukları her geçen gün artacak. Bu anlamda biz bu toplantıları çok fazla önemsiyoruz. Yılda iki defa yapılan bu toplantıları belki de ihtiyaç doğrultusunda yılda 3 veya 4'e çıkartabiliriz. Hiçbir çözüm bulunamasa bile bu toplantılar, diş hekimlerinin birbirleriyle iletişimi ve sorunların paylaşımı konusunda çok ciddi katkı sağlıyor."

Toplantı, konuşmaların ardından, basına kapalı devam etti.

diş
hekimliği
fakülteleri
dekanlar
konseyi
toplandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300